Technika


Do obliczeń przewietrzania naturalnego budowli kubaturowych (hal przemysłowych) stosujemy metodę zaproponowaną i sprawdzoną w publikacji [1], polegającą na bilansowaniu masy strumieni powietrza w węzłach oraz bilansu ciśnień w niezależnych oczkach obwodów - metodzie analogicznej do stosowanej w teorii obwodów elektrycznych. Podany tam algorytm został zaimplementowany w programie komputerowym pod nazwą VENTOS i w jego wersji bazowej jest dostępny dla zainteresowanych na licencji freeware po zgłoszeniu swoich danych na odpowiedniej podstronie tego serwisu.

Dla biur projektowych zajmujących się profesjonalnie wentylacją obiektów kubaturowych w przemyśle udostępniamy program VENTOS w wersji PROF na licencji indywidualnej, jako silne i precyzyjne narzędzie do projektowania wentylacji w przemysłowych obiektach kubaturowych.

Projektujemy własne dachowe wentylatory hybrydowe. Ich główny obszar zastosowań to obiekty kubaturowe średniej wielkości mieszczące urządzenia emitujące ciepło i hałas, ale też obiekty duże i wysokie, w których z jakichś istotnych przyczyn nie można zastosować wyłącznie wentylacji naturalnej. Stanowią one energooszczędną alternatywę dla permanentnej wentylacji mechanicznej przez klasyczne wentylatory dachowe.

[1], [2]... - pozycje literatury wymienione na podstronie "Literatura"

Rysunek 1 Rysunek 2 Rysunek 3 Rysunek 4

Umożliwiają wentylację naturalną, wspomaganą w razie potrzeby mechanicznie (do ok. 65.000 m3/h). Możliwe są do wykonania na żądaną wartość ochrony akustycznej.

Heatmover-S Heatmover-S Heatmover-S Heatmover-S Heatmover-S Heatmover-S Heatmover-S

Wywietrzaki Heatmover-S są najbardziej wydajne w tej klasie urządzeń na rynku (cvo = 0,735).

Czerpnie ścienne Czerpnie ścienne Czerpnie ścienne

Czerpnie ścienne żaluzjowe Thunderbird występują też w wersji izolowanej akustycznie (7 dB przy 45° otwarcia bez dodatkowych tłumików).

Schemat 1 Schemat 2 Schemat 3

Ich rola polega na ochronie otoczenia przed hałasem generowanym na hali przemysłowej. Mogą być zaprojektowane na każdą wymaganą wartość tłumienia dźwięku.

FORMULARZ KONTAKTOWY

Tel. +48 691 27-27-72

w konstrukcji wentylatorów hybrydowych uwzględniono tłumienie akustyczne zarówno od źródeł hałasu z wnętrza hali, jak i od samego wentylatora osiowego?

YouTube GooglePlus