Pracowita wiosna serwisu Ventosystem

Ventosystem Wydarzenia Pracowita wiosna serwisu Ventosystem

W ostatnich tygodniach odbyliśmy kilka ciekawych wyjazdów pomiarowych i serwisowych

W kwietniu nasi inżynierowie odwiedzili m.in. dwie huty szkła. Jedna z nich specjalizuje się w produkcji opakowań szklanych, stosowanych w przemyśle piwowarskim i monopolowym, druga natomiast wytwarza butelki i słoje przeznaczone dla producentów wyrobów chemicznych, spożywczych oraz napojów. Obydwa zakłady borykają się z problemem zbyt wysokiej temperatury w obszarze roboczym hali produkcyjnej. W związku z tym podczas wyjazdów dokonaliśmy oględzin i pomiarów niezbędnych do znalezienia przyczyn powstawania niekorzystnych zjawisk oraz sposobów na ich ograniczenie poprzez poprawę wentylacji hut.

W tym samym miesiącu odbył się również wyjazd serwisowy do zakładu przemysłu chemicznego SYNTHOS w Oświęcimiu. W 2015 r. zrealizowaliśmy w tym przedsiębiorstwie kontrakt na dostawę urządzeń wentylacji naturalnej (czerpnie powietrza żaluzjowe, wywietrzaki przemysłowe) wraz z systemem sterowania. Podczas ostatniej wizyty dokonaliśmy w ramach serwisu przeglądu instalacji wentylacji naturalnej i oddymiania.

W maju odwiedziliśmy natomiast producenta opakowań z tworzyw sztucznych – firmę FOLPLAST w Kościanie. Podczas wizyty przeprowadziliśmy szkolenie użytkownika naszej instalacji automatyki wentylacji naturalnej w nowej hali produkcyjnej, do której dostarczaliśmy w ostatnim czasie żaluzje nawiewne i wywietrzaki przemysłowe wraz z cokołami. Przy okazji tego wyjazdu wykonaliśmy również przegląd instalacji oraz modernizację systemu komunikacji.