Kalendarium

Ventosystem Realizacje Kalendarium
listopad 2017
ZCH Police
ZCH Police
Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. (dawniej: Zakłady Chemiczne „Police”) to jedna z największych firm chemicznych w Polsce. Produkuje m.in. nawozy wykorzystywane w ogrodnictwie i rolnictwie, biel tytanową stosowaną do produkcji farb i materiałów ceramicznych oraz wiele substancji chemicznych. Realizacja obejmowała dostawę urządzeń wentylacji naturalnej: 12 sztuk czerpni powietrza żaluzjowych oraz 3 sztuk wywietrzaków przemysłowych Heatmover-S.
Więcej
czerwiec 2017
Elektrownia Opole
Elektrownia Opole
Elektrownia Opole to elektrownia węglowa wchodząca w skład holdingu PGE. Od lutego 2014 roku trwa budowa bloków nr 5 i 6 opalanych węglem kamiennym o łącznej mocy 1800 MW. Zakończenie prac budowlanych przy bloku nr 5 przewidziane jest na III kwartał 2018 r., a przy bloku nr 6 na I kwartał 2019 r. Realizacja przewiduje dostawę oraz montaż 179 sztuk wywietrzaków przemysłowych, 158 sztuk zespołów nawiewnych oraz 18 szt. żaluzji nawiewnych Thunderbird na obydwa bloki.
Więcej
maj 2016
Spalarnia Szczecin
Spalarnia Szczecin
Spalarnia odpadów dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego, zwana EcoGeneratorem, powstaje w porcie szczecińskim. Będzie to jedna z najnowocześniejszych spalarni w Europie, przetwarzająca w energię 150 tys. ton odpadów komunalnych rocznie. Maksymalna moc EcoGeneratora w kogeneracji to 32 MW energii cieplnej i 11 MW energii elektrycznej. Planowo w zakresie naszej realizacji znajdowała się kompletna dostawa i montaż urządzeń oraz projektowanie i automatyka wentylacji naturalnej dla hal: kotłów oraz oczyszczania spalin. Ze względu na odstąpienie od umowy z inwestorem przez firmę Mostostal Warszawa - naszego zleceniodawcę, musieliśmy przerwać prace przed zakończeniem inwestycji. Do tego czasu wykonaliśmy dostawy i montaże 20 szt. wywietrzaków przemysłowych Heatmover z cokołami i 50 szt. żaluzji nawiewnych Thunderbird. Przekazaliśmy również nasze ekspertyzy techniczne, takie jak weryfikacja obliczeń wentylacji i symulacja CFD.
Więcej